Puhas küttesüsteem on säästmise alus!
Kuna küttesüsteemis kasutatakse erinevaid metalle (näiteks: soojusvaheti – vask; radiaatorid – malm, alumiinium või plekk; torustik – teras; regulaatorid ja klapid – pronks või messing), tekib süsteemis elektrokeemilise korrosiooni tulemusena must sade . Seda on kindlasti näinud kõik, kellel on küttesüsteemiga vähegi kokkupuuteid olnud.
Ekslik on arvamus, et kui radiaatorites kasutatakse nn keemilist vett (see, mida ostetakse kaugküttevõrgust), siis eelpool kirjeldatud sadet ei teki. Tekib küll! Keemiline vesi hoiab ära süsteemi roostetamise, aga elektrokeemilise korrosiooni vastu see ei aita. Sade tekib ikkagi!
Sade tekitab radiaatoritesse ja soojusvahetitesse isolatsioonikihi, millest läbikütmiseks kulub oluliselt rohkem energiat kui puhta süsteemi puhul. Kahetorusüsteemi puhul on suureks probleemiks ummistuvad termoregulaatorid. Selleks, et termoregulaator muuta töövõimetuks, tuleb sademel ummistada ainult 0,5 mm suurune ava! Vanemad malmradiaatorid on tihti kuni 2/3 ulatuses seestpoolt sademega kaetud – pole siis ime, et soe tuppa ei jõua!
Ainus püsiv lahendus nendele probleemidele on Bauer elektromagnettehnoloogia. Bauer elektromagnet filtreerimisseade paigaldatakse ühistu soojasõlme, kus see hakkab küttevett ja -süsteemi puhastama. Filter erladab Bauer elektromagnetseadme poolt vette “tõstetud” sademe veest. Küttesüsteem hakkab järk-järgult puhastuma. Puhtaks saavad radiaatorid, torustik, soojusvaheti ja ka kõik muud süsteemi osad. Kaovad küttesüsteemiga seotud probleemid ja pikeneb oluliselt süsteemi eluiga. Pikkade monitooringute tulemusel on selgunud, et Bauer seadme kasutamisega saavutatav keskmine sääst on 12,5% . Samuti pole enam tarvis teha iga-aastaseid läbipesusid, mis tänu kasutatavale keemiale söövitavad metallpindu ja vähendavad soojusvahetite vastupidavust.
Palju räägitakse korrusmajade komplekssest renoveerimisest, mille käigus tuleks ka küttesüsteem renoveerida. Kompleksse renoveerimise kohta leiab palju informatsiooni Kredexi kodulehelt www.kredex.ee .Kuna ühetorusüsteem pole individuaalselt reguleeritav, tuleks see vahetada kahetoru süsteemi vastu või siis muuta ühetoru süsteem reguleeritavaks. Näiteks Danfossil on olemas termoregulaatorid, mis sobivad ühetorusüsteemile. Kasutades neid regulaatoreid koos Bauer elektromagnetseadmega (mis puhastab olemasoleva ühetorusüsteemi), on see lahendus kordades odavam kui terve korrusmaja küttesüsteemi väljavahetamine. Teadaolevalt vahetatakse 80% torustikest tänu sellele, et need on ummistunud, ja ainult 20% selle tõttu, et torud on roostetanud ja võivad lekkima hakata. Miks siis vahetada välja tugevaid ja veel aastaid ehk ka aastakümneid vastu pidavaid torusid, kui on võimalik need Bauer tehnoloogiat kasutades puhtaks saada. Kui planeerite renoveerida küttesüsteemi Kredexilt saadava toetuse abiga, peate eelnevalt tegema
energiaauditi. Küsige kindlasti audiitorilt ka Bauer elektromagnet filtreerimisseadmete lisamist auditisse, siis saate ka seadmete soetamiseks toetust ja samuti aitab see täita Kredexi toetuse saamiseks vajalikku säästuprotsenti. Juhul, kui audiitoril puuduvad täpsed teadmised Bauer seadmete kohta, siis ärge häbenege talle meie kontaktandmeid andmast. Koolitame ka ise audiitoreid igapäevaselt.
Korteriühistutele oleme Bauer elektromagnetseadmete soetamiseks välja töötanud väga sobiliku järelmaksu/liisingu paketi. Hinnad algavad 135 eurost kuus + KM. Tavaliselt on seadme kasutusega kaasnev rahaline kokkuhoid suurem kui Bauer seadmete järelmaks. Seega pole kokkuhoiu saavutamiseks tarvis investeerida lisaraha, vaid tuleb lõpetada ülekulutamine ! Eriti soodsaks teeb järelmaksu see, et igal aastal
tõuseb MW/h hind, aga Bauer seadme kuumakse on fikseeritud summa – seega kokkuhoid suureneb iga MW/h hinna tõusuga.
PROBLEEMID KATLAKIVIGA? VEESURVE KÕIGUB? SOOJA VETT EI JÄTKU?
Kortermajade elanikud on sageli kimpus probleemidega, et duššid ja kraaniotsikud ummistuvad katlakiviga, hoone torustikus kipub vett väheks jääma, eriti just hommikuti, kui paljud ennast korraga pesta tahavad. Või siis tuleb kraanist kuuma vee saamiseks vett pikalt oodata. Enamasti on selle põhjuseks katlakivi.