Energiaaudit
Energiaaudit on osa hoone seisukorra uurimusest, mis peab kindlaks tegema hoone energeetilise ja tehnilise olukorra ning samas andma hoone omanikule soovitusi, kuidas muuta hoone energiasäästlikumaks. Hoone energiasäästlikkust mõjutab väga suurel määral kütte- , jahutus ja soojaveesüsteemide seisukord.
Kõikides kinnistes süsteemides tekib SADE!
Kuna nii küttesüsteemides kui ka jahutussüsteemides kasutatakse erinevaid metalle, tekib elektrokeemilise korrosiooni tulemusel süsteemi sade. See must tahm tekib olenemata sellest, kas süsteemis kasutatakse tavalist vett, kaugküttetrassist saadavat nn keemilist vett või glükooli. Sade ladestub torustikes, radiaatorites, soojusvahetites jne ehk siis kõikjal süsteemis, tekitades isolatsioonikihi. Selle tagajärjel pole süsteem enam tasakaalus, ummistuvad soojusvahetid ning radiaatorid ja põrandakütte torustik. Soojusvahetite tootjate andmetel vähendab juba 0,2mm paksune sade soojusvaheti võimsust kuni 40%!!!
Suureks probleemiks on kahetorusüsteemide puhul radiaatoritele paigaldatavate termoregulaatorite "kinni jäämine" ehk ummistumine. Näiteks Paldiski mnt 171 asuvas kortermajas (Been projekt) ummistusid regulaatorid juba teisel kütteperioodil. Paigaldasime sinna Bauer elektromagnetseadme 2009. aasta suvel ning sadet eemaldav filter täitus nelja kuuga, kuigi küttesüsteemi renoveerimisest oli möödunud ainult kaks aastat. Kredexi andmetel vähenesid tänu Bauer seadmetele selle hoone küttekulud 2009. aastal 15% ning muid parendusi võrreldes eelnevate aastatega hoonele ei tehtud.
Keskmine SÄÄST Bauer-tehnoloogia kasutamisel on 12,5%, mida tuleks energiaauditite tegemisel arvestada.
Täpsemat informatsiooni Bauer seadmete kohta saate SIIT.