PUHTAD TORUD = SÄÄST!
Probleem ei vali kohta – on selleks eramu, büroohoone, kontserdimaja või teater. Elektrokeemiline korrosioon tekib kõikides küttesüsteemides, olenemata sellest, kas küttesüsteemis kasutatakse nn keemiliselt töödeldud vett või tavalist tarbevett. Elektrokeemiline korrosioon tekib tänu erinevate metallide kasutamisele ühes ja samas süsteemis. Näiteks kasutatakse soojusvahetites vaske, torustik on terasest, radaatorid on plekist ja reguleerseadmed on pronksist. Erinevad metallid hakkavad omavahel reageerima, kuna neid ühendab küttesüsteemis tsirkuleeriv vesi.
Elektrokeemilise korrosiooni tulemusel tekib sade , mis sadeneb küttesüsteemis ebaühtlaselt, tekitades süsteemi siseseintele isolatsioonikihi.
Efekt on sama mis kinnikaetud radiaatorite puhul – soe ei jõua tuppa. Selleks, et saada ruumis soovitud temperatuuri, tuleb tõsta küttevee temperatuuri, see aga suurendab küttekulusid. Eriti palju avaldab see mõju suurte kubatuuridega ruumides, kusküttekulud ühe m2 kohta on niigi tavalisest kõrgemad. Tihti esineb sademega reostunud süsteemides ka ummistusi.
– radiaatorid või hooneosad, mis aastaid pole soojaks läinud, soojenevad taas
– hoone erinevates ruumides on temperatuurid ühtlustunud ,
– ruumides on soojem kui eelnevatel perioodidel,
– küttekulud on vähenenud.
Näiteks Vanemuise Teatri küttekulud vähenesid esimese talvega peale Bauer seadmete paigaldust -7,1%. Keskmine sääst Bauer elektromagnettehnoloogia kasutamisel on 12,5% . Seda kinnitavad Soomes läbiviidud 100 hoone monitooring ja mitmed muud uuringud.